Czy wakacje letnie to nie za szybko, aby zacząć szukać odpowiednich dla naszego dziecka ferii zimowych? Niezupełnie. Wie o tym każdy, kto chce, aby jego dziecko mogło wypoczywać zimą w wyjątkowej, górskiej scenerii, a jednocześnie aktywnie i miło spędzić czas na stoku i z rówieśnikami. Dlaczego warto wcześniej zarezerwować wyjazd?

Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Pewne jest, że do ostatniej chwili czekać nie należy. Dlaczego? Ponieważ im bliżej ferii, tym mniej atrakcyjnych ofert będzie dostępnych. Obóz snowboardowy to chętnie wybierana oferta przez rodziców z terenu całej Polski. Dużą popularnością cieszą się nie tylko polskie stoki, ale i zagraniczne, chociaż w tym drugim wariancie koszt wyjazdu może okazać się całkiem spory. Ale – nie zawsze. Wszystko zależy od miejsca docelowego. Zimowiska dla młodzieży w szwajcarskich Alpach, a na Słowacji to wydatki bez porównania. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko zobaczyło “kawałek świata”, to Słowacja będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest stosunkowo blisko, ale jednocześnie oferuje doskonałe warunki do szaleństwa na śniegu.

Ograniczona dostępność ofert to nie jedyny problem, bo czasem przed wyjazdem trzeba przygotować niezbędne rzeczy. O ile zakup kurtki czy spodni nie jest szczególnie dużą przeszkodą, o tyle konieczność posiadania paszportu, dowodu osobistego czy ważnej szkolnej legitymacji może być sporym problemem.

Zimowisko – wspaniała przygoda!

Obozy snowboardowe dla dzieci to świetny czas na to, aby nauczyć się jeździć na desce, pod okiem wykwalifikowanej kadry. To kilka godzin na stoku każdego dnia, a praktyczne ćwiczenia są najważniejsze, aby nabrać wprawy i pewności siebie. I aby świetnie bawić się i korzystać z uroków białego szaleństwa.

Doświadczeni organizatorzy, tacy jak Róża Wiatrów wiedzą, że zarówno snowboard, jak i narty to aktywność fizyczna bardzo intensywna, angażująca duże grupy mięśni, w przypadku deski nie tylko nóg, ale w zasadzie całego ciała. Trzeba zatem zapewnić dzieciom odpowiednią równowagę, świetnym rozwiązaniem jest planowanie zwiedzania okolicy, co w przypadku ferii na Słowacji zyskuje szczególne znaczenie. Obóz snowboardowy 2023 to także świetny czas z rówieśnikami, to tutaj zawierane są przyjaźnie, często na długie lata. Ale ważna jest właściwa integracja, przygotowanie zajęć, podczas których dzieci i młodzież będą mogły spędzać czas razem. Co można zaplanować? Wszystko zależy od wieku uczestników.  Zimowiska snowboardowe dla młodszych to czas, w którym sprawdzić się mogą np. planszówki lub inne gry czy zabawy, a dla starszych może dyskoteka? Doświadczona i wykwalifikowana kadra z całą pewnością nie będzie miała problemu.

 

Comments are closed.