Wybierając się na dłuższy urlop do Turcji, warto również wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z dodatkowej opcji, jaką są wycieczki fakultatywne. Kraj ten jest bardzo różnorodny, dlatego chcąc dobrze poznać jego kulturę, tradycję, kuchnię czy zwyczaje warto wybrać się również w inne regiony. Niemalże każde biuro turystyczne oferuje zwiedzającym wiele opcji dodatkowych podróży. Oto najciekawsze wycieczki Turcja, na jakie można się wybrać podczas wakacji.

Bodrum

Ten nadmorski kurort oferuje możliwość zobaczenia jednego z siedmiu cudów świata, a jest nim Mauzoleum w Halikarnasie. Starożytna zabytkowa perła nie jest jednak jedynym historycznym miejscem do zwiedzanie, ponieważ w Bodrum znajduje się kilka muzeów. Największą popularnością cieszy się jednak Muzeum Sztuki Zekiego Müren, znakomitego piosenkarza, aktora i kompozytora. Pozostając w klimacie historii, kultury i sztuki nie sposób nie wspomnieć o teatrze w Bodrum. Ciekawostką jest fakt, że starożytna budowla nadal jest miejscem, gdzie tętni życie kulturalne.

Bodrum jest pełne atrakcji. W mieście funkcjonuje bazar, a turyści mogą również udać się na zwiedzanie zamku, części starego miasta, stratonikei lub wypocząć na plaży. To tureckie miasto może stać się również bazą wypadową na grecką wyspę Kos.

Alanya

Na wycieczce fakultatywnej do Alanyi najlepiej będą się czuli miłośnicy historii. W mieście można skorzystać z opcji zwiedzania wielu zabytków. Najpopularniejszymi są twierdza Kalesi, czerwona wieża, Tershane, jaskinia Damlatas, dom i pomnik Ataturka, muzeum archeologiczne, Konak. Jeżeli jednak wolisz spędzić czas bardziej aktywnie możesz wybrać się na wycieczkę do kanionu Sapadere lub zwiedzić jaskinię Dim. Z Alanyi możesz wybrać się do kolejnego regionu turystycznego, jakim jest Side.

Side

W tym regionie turystycznym wycieczkę fakultatywną można rozpocząć od zobaczenia wodospadu Manavgat. Gdzie przy głównym wodospadzie można również spróbować tureckiej kawy lub smakołyków z lokalnej kuchni. Kolejny obowiązkowy punkt pobytu w Side to Agora. Obecnie niestety możemy jedynie podziwiać pozostałości po wspaniałej starożytnej budowli. Dla osób lubiących odpoczynek idealną atrakcją będzie tamtejsza plaża. Kurort słynie z najdłuższych i najszerszych piaszczystych plaż. W porcie możemy również skorzystać z rejsu statkiem. Miasto oferuje również opcje zwiedzania świątyni Apolla, antycznego teatru czy Seleuci.

Ponadto biura podróży jako wycieczki fakultatywne oferują podróż do Kemer, Kusadasi, Belek, Didim, Marmaris, Ozdere, Sarigerme, Fethiye i oczywiście do magicznego Stambułu.

Comments are closed.