Wielu z nas nie wyobraża sobie przynajmniej jednego posiłku dzienne bez mięsa. Współcześnie mamy praktycznie nieograniczony dostęp do mięs różnej jakości i klasy, przez co produkt ten spożywany jest chętnie. Czy wiemy jednak, jak prawidłowo przygotować mięso oraz jakie są wskazania do jego spożywania?

Ile powinniśmy jeść mięsa?

Pytanie: ile powinniśmy jeść mięsa, pada bardzo często, zarówno w gabinetach lekarskich, jak i u dietetyków. Zgodnie z piramidą żywienia mięso powinno być spożywane przez nas 1-2 razy w tygodniu, z uwzględnieniem, że ma być to mięso wysokiej jakości. Współcześnie jednak wiele mówi się o ograniczeniu spożywania mięsa zarówno ze względów klimatycznych, jak i etycznych. Głośno jest w ostatnich latach o badaniach wskazujących, jak wielki wpływ dla klimatu ma produkcja mięsa. Czy istnieje możliwość zastąpienia tego produktu innym? Mięso dostarcza do naszego organizmu białko – jest ono ważne w procesie budowania mięśni. Jeśli jednak chcemy zrezygnować lub zmniejszyć spożycie mięsa, warto sięgać po białko pochodzenia roślinnego. Znajdziemy go przede wszystkim w roślinach strączkowych, takich jak groch, bób, fasola, ciecierzyca.

Dania mięsne – czym uraczyć domowników?

Istnieje wiele niebanalnych przepisów na dania mięsne, które warto od czasu do czasu wykorzystać. Przykładem jest przepis na sznycel wiedeński wiener schnitzel, który wspaniale komponować się będzie z lekką sałatką i np. pieczonymi ziemniaczkami. Sznycel wiedeński znany jest w wielu krajach europejskich również pod innymi nazwami – tu jednak mięso jest dodatkowo podawane z plasterkiem cytryny, która nadaje daniu wyjątkowy aromat. Szukając niebanalnych przepisów na dania mięsne, warto sięgnąć po proste pierogi z mięsem kaczki. Takie pierogi przygotujemy bardzo szybko, a wyjątkowy smak mięsa kaczki z pewnością przypadnie do gustu domownikom.

 

 

Comments are closed.

developer.com https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ zobacz wiecje