Kuchnia ma stać się sercem naszego domu, która w wielu przypadkach pozwoli na rozwój talentu kulinarnego. Aby tak się stało, należy zadbać o jej wyposażenie. Nie tylko przydadzą się mocne szafki kuchenne. Należy również zadbać o ich wnętrza.

Dopasowane szafki kuchenne

Każda osoba powinna pamiętać o tym, że zarówno fronty, jak również wnętrza mebli kuchennych, muszą zostać dopasowane z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Całkiem możliwe, że ktoś zamiast tradycyjnych półek, zdecyduje się na kosze i szuflady. Dlaczego jest to praktyczne rozwiązanie? Ponieważ wszystko można wysunąć za jednym razem, bez konieczności przestawiania całej zawartości. Jeżeli chcemy wiedzieć, co mamy w środku, wystarczy tylko wysunąć jej zawartość. Po odnalezieniu prawidłowej rzeczy, wszystko można jednym ruchem wsunąć do środka. Takie kosze sprawdzają się w szczególności w szafkach narożnych.

Szafki typu “cargo”

Niektórym osobom słowo “cargo” może kojarzyć się z pewnym znanym, polskim filmem. Teraz to samo określenie odnosi się do sprytnie ukrytej szafki kuchennej, dzięki której można zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. W jaki sposób? Otóż szafki kuchenne typu “cargo” to tak naprawdę wąska półka, która wysuwana jest z zabudowy meblowej. Znajduje się ona na specjalnym stelażu, który umożliwia jej swobodne przesuwanie. Warto pomyśleć o jej zastosowaniu, jeżeli kuchnia jest mała. Dzięki tak sprytnie ukrytej szafce, uda nam się zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania potrzebnych nam rzeczy w kuchni. 

Comments are closed.