Kuchnia powinna być miejscem, gdzie czujemy się komfortowo. Miejsce to łączy kilka cech: to przestrzeń do tworzenia wyjątkowych posiłków, ale też nierzadko miejsce do spotkań w gronie rodzinny przy jednym stole. Kuchnia to serce każdego domu – warto zadbać o jej eleganckie wykończenie!

Trendy w aranżowaniu kuchni

Chcąc wykreować modną i niebanalną kuchnię, warto zwrócić uwagę na najgorętsze trendy ostatnich lat. Nie ma wątpliwości, że kuchnia może być zarówno funkcjonalna, jak i świetnie zaaranżowana. Wśród najpopularniejszych trendów wymienia się kuchnie nowoczesne – ponadczasowy design oraz wysoka funkcjonalność to najważniejsze zalety takiej aranżacji. Nowoczesne meble kuchenne odznaczają się gładkimi frontami, najczęściej bez klasycznych uchwytów. W nowoczesnych kuchniach sprzęty AGD są w zabudowie, co pozwala na zachowanie spójności bryły.

Drugą propozycją są kuchnie w stylu loftowym. Styl industrialny cieszy się dużym zainteresowaniem. Choć początkowo może wydawać się surowy, z bliska widać, że jest elegancki i pełen praktycznych rozwiązań. Kuchnie loftowe utrzymane są w stonowanych kolorach bieli, czerni, beżu. Wyróżnikiem są dekory imitujące naturalne drewno. O odpowiedni efekt zadbają stylizowane lampy.

Jaki blat kuchenny wybrać?

Blaty kuchenne to nieodłączne elementy każdej kuchni – ich wybór nie powinien być przypadkowy. Szeroki wybór blatów pozwala na dopasowanie konkretnego produktu do własnych potrzeb i oczekiwań. Najchętniej wybierane blaty to oczywiście blaty wykonane z płyt meblowych o znacznej grubości, pokryte trwałym laminatem. Takie blaty posiadają świetny stosunek jakości do ceny, są proste w utrzymaniu czystości i na długi czas będą one cieszyć oczy. Istnieje możliwość zamówienia blatu z litego drewna lub naturalnego kamienia, jednak musimy liczyć się z tym, że takie rozwiązania są niezwykle kosztowne.

Comments are closed.