Szukając dyscypliny sportowej, która poprawi kondycję, a jednocześnie pozwoli na modelowanie sylwetki, warto zwrócić uwagę na jeździectwo. Ta piękna dyscyplina jest coraz popularniejsza w Polsce, a szkółki jeździeckie wyrastają jak grzyby po deszczu. Decydując się rozpoczęcie przygody z tym sportem, warto zadbać o odpowiedni ubiór: spodnie na konia oraz kask jeździecki. 

Wygodne i funkcjonalne spodnie na konia

Bryczesy, czyli spodnie na konia, to spodnie przygotowane specjalnie dla jeźdźców. Mają one za zadanie wspierać komfort jazdy, poprawiać przyczepność do siodła i zapewniać ochronę dla skóry w przypadku upadku. Szeroki wybór spodni jeździeckich sprawia, że możliwe jest znalezienie fasonu dopasowanego do potrzeb. Projektanci proponują spodnie w szerokim wachlarzu kolorów, jak również fasonów. Dostępne są spodnie na konia zarówno dla dorosłych, nastolatków, jak i dzieci. Zwracają uwagę również zdobienia i dodatki – bryczesy mogą być dekorowane niewielkimi kryształami czy ozdobnymi przeszyciami. Większość modeli posiada również szlufki, aby lepiej dopasować spodnie w pasie. 

Z jakich materiałów tworzone są spodnie na konia?

Spodnie na konia tworzone są z materiałów łączonych, najczęściej jest to bawełna z dodatkiem włókien syntetycznych. Bawełna pozwala na to, aby skóra była stale wentylowana, co jest szczególnie ważne podczas upalnych dni. Dzięki włóknom syntetycznym tkanina nabiera elastyczności, przez co spodnie nie krępują ruchów podczas jazdy. Dodatkowo dzięki tym włóknom materiał jest bardziej przyjemny i delikatny dla skóry. Bryczesy uzupełniane są również o specjalistyczne leje – są to pasy wykonane z silikonu lub innego tworzywa. Zadaniem takich wstawek jest zwiększenie przyczepności do siodła podczas jazdy. 

Comments are closed.