Nowoczesna kuchnia zachwyca designem, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnością – mówią projektanci mebli kuchennych. Nowoczesne meble kuchenne świetnie sprawdzą się zarówno w standardowych wnętrzach, jak i w formie aneksów kuchennych. Jak tworzone są takie meble i czym mogą nas zaskoczyć?

Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu w bloku

Kuchnie w mieszkaniach blokowych są zazwyczaj niewielkie – w nowym budownictwie zrezygnowano nawet z klasycznych pomieszczeń na rzecz aneksów. W takich przestrzeniach każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego konieczne jest wybranie mebli zarówno eleganckich, jak i praktycznych. Nowoczesna kuchnia to świetny pomysł na aranżację mniejszych wnętrz – jasne, gładkie i lśniące fronty odbijają światło, przez co przestrzeń staje się większa optycznie. W nowoczesnych kuchniach podstawą są wysokiej jakości meble – kolekcje nowoczesne zaskakują kolorystyką, rozwiązaniami, markowymi akcesoriami. W zestawach takich znaleźć można zarówno klasyczne szafki, regały, słupki, ale też kosze cargo, przeszklone witryny czy elementy pod zabudowę. Nowoczesna kuchnia odznacza się meblami wykonanymi z trwałych materiałów – najczęściej są to płyty laminowane czy lakierowane, korpusy tworzone są z płyt MDF. Materiały te zabezpieczono przed ścieraniem, wnikaniem kurzu, parą wodną.

Nowoczesna kuchnia – jak ją oświetlić?

Nowoczesna kuchnia powinna być odpowiednio oświetlona. Wiele dostępnych kompletów meblowych daje możliwość zamontowania zintegrowanego oświetlenia, np. w przeszklonych witrynach. Takie oświetlenie nie tylko poprawia funkcjonalność kuchni, ale też wpływa na jej odbiór. Zdecydowana większość projektantów nowoczesnych kuchni stawia na podwieszane sufity oraz oświetlenie punktowe.

Comments are closed.

https://pier-agence.com https://musopensource.com https://afterschoolspecialmusic.com