Nowoczesna kuchnia zachwyca designem, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnością – mówią projektanci mebli kuchennych. Nowoczesne meble kuchenne świetnie sprawdzą się zarówno w standardowych wnętrzach, jak i w formie aneksów kuchennych. Jak tworzone są takie meble i czym mogą nas zaskoczyć?

Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu w bloku

Kuchnie w mieszkaniach blokowych są zazwyczaj niewielkie – w nowym budownictwie zrezygnowano nawet z klasycznych pomieszczeń na rzecz aneksów. W takich przestrzeniach każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego konieczne jest wybranie mebli zarówno eleganckich, jak i praktycznych. Nowoczesna kuchnia to świetny pomysł na aranżację mniejszych wnętrz – jasne, gładkie i lśniące fronty odbijają światło, przez co przestrzeń staje się większa optycznie. W nowoczesnych kuchniach podstawą są wysokiej jakości meble – kolekcje nowoczesne zaskakują kolorystyką, rozwiązaniami, markowymi akcesoriami. W zestawach takich znaleźć można zarówno klasyczne szafki, regały, słupki, ale też kosze cargo, przeszklone witryny czy elementy pod zabudowę. Nowoczesna kuchnia odznacza się meblami wykonanymi z trwałych materiałów – najczęściej są to płyty laminowane czy lakierowane, korpusy tworzone są z płyt MDF. Materiały te zabezpieczono przed ścieraniem, wnikaniem kurzu, parą wodną.

Nowoczesna kuchnia – jak ją oświetlić?

Nowoczesna kuchnia powinna być odpowiednio oświetlona. Wiele dostępnych kompletów meblowych daje możliwość zamontowania zintegrowanego oświetlenia, np. w przeszklonych witrynach. Takie oświetlenie nie tylko poprawia funkcjonalność kuchni, ale też wpływa na jej odbiór. Zdecydowana większość projektantów nowoczesnych kuchni stawia na podwieszane sufity oraz oświetlenie punktowe.

Comments are closed.