Nowy Jork to bezsprzecznie jedna z najciekawszych metropolii na świecie – miasto to żyje swoim życiem, kojarzone jest z luksusowymi sklepami, doskonałymi restauracjami i świetnym gustem jego mieszkańców. Szukając inspiracji na niebanalne wnętrze mieszkania, warto wykorzystać właśnie styl nowojorski.

Czym odznacza się styl nowojorski?

Chcąc wykorzystać styl nowojorski w mieszkaniu, warto znać podstawowe cechy charakterystyczne tego trendu. Styl nowojorski łączy elegancję, wysoką funkcjonalność oraz niebanalny design zastosowanych mebli i dodatków. Specjaliści są zdania, że styl nowojorski to połączenie klasycznego wnętrza ze stylistyką glamour. Mieszkanie w stylu nowojorskim jest wygodne, praktyczne, ale też przytulne, dzięki czemu możliwy jest relaks i odpoczynek po długim dniu pracy. W mieszkaniach w stylu nowojorskim łączą się niebanalne faktury, materiały i tkaniny. Podłogi mogą być wyłożone drewnianymi klepkami lub panelami imitującymi naturalne drewno, odrobiny ciepła nadadzą im miękkie i puszyste dywany. Miejsce do przechowywania znajdzie się w kompletach meblowych o lśniących frontach, najlepiej w jasnych kolorach. Meble powinny być ustawione na wysokich nóżkach, co pozwoli na optyczne odciążenie przestrzeni, jak również na możliwość bezproblemowego sprzątania podłogi pod szafą czy komodą. Dekoracje w mieszkaniach nowojorskich to przede wszystkim rośliny oraz grafiki na ścianach.

Wygodny komplet wypoczynkowy w mieszkaniu nowojorskim

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do mieszkania w stylu nowojorskim? We wnętrzach takich rewelacyjnie sprawdzą się narożne sofy w stylu glamour. Liczne przeszycia oraz poduszki dekoracyjne nadadzą elegancji i sprawią, że wnętrze nabierze charakteru. Uzupełnieniem sofy powinien być wygodny fotel – dobrym rozwiązaniem jest fotel o kontrastującym kolorze, co ożywi wnętrze. Do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego potrzebny okaże się też stolik kawowy.

Comments are closed.