Gdy skóra jest niewystarczająco nawilżona, słabo odżywiona, sucha, matowa i poszarzała, warto zastanowić się nad wizytą w klinice medycyny estetycznej. Szybkie i mało inwazyjne zabiegi iniekcyjne potrafią błyskawicznie przywrócić skórze zdrową kondycję i przyczynić się do jej odmłodzenia. Na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia twarzy. Dowiedz się więcej na temat tego popularnego zabiegu.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to mało inwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który polega na iniekcji wybranych substancji odżywczych do głębokich warstw skóry. Składniki aktywne podane podskórne działają szybciej i efektywniej niż po aplikację na powierzchnię skóry – wyjaśniają eksperci z Kliniki medycyny estetycznej Estell w Domu Mody Klif. Mezoterapia twarzy zapewnia więc znacznie intensywniejszą pielęgnację niż kosmetyki stosowane na co dzień. 

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się po zastosowaniu kremu znieczulającego na skórę. Lekarz dobiera ampułkę do potrzeb skóry Pacjenta. Preparaty do mezoterapii igłowej to mieszanki różnych składników aktywnych, m.in. kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów. Wybór substancji zależy głównie od problemu, jaki chcemy wyleczyć za pomocą mezoterapii.

Komu polecana jest mezoterapia?

Mezoterapia twarzy to zabieg idealny dla osób, które chcą zapewnić swojej skórze intensywny zabieg regeneracyjny, bez rezygnowania z codziennych obowiązków. Procedura ta nie wymaga bowiem rekonwalescencji. Skóra po iniekcji może być zaczerwieniona, ale nie przeszkadza to w powrocie do pracy czy innych aktywności.

Wskazania do mezoterapii twarzy to m.in.:

  • przesuszona i odwodniona skóra,
  • wiotkość skóry,
  • drobne zmarszczki,
  • blizny potrądzikowe,
  • szary, ziemisty koloryt cery,
  • przebarwienia.

Jak działa mezoterapia na skórę twarzy?

Działanie mezoterapii igłowej jest dwukierunkowe. Z jednej strony podczas zabiegu dostarczane są do skóry substancje o konkretnym działaniu. W zależności od składu preparatu można osiągnąć takie efekty, jak: nawilżenie, odżywienie, ochrona antyoksydacyjna, ujędrnienie, spłycenie zmarszczek, redukcja blizn potrądzikowych czy rozjaśnienie przebarwień. Z drugiej strony istotne działanie ma też sama iniekcja – powoduje mikroskopijne przerwanie ciągłości tkanek, co natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracji. W skórze rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu, która kontynuowana jest przez kolejne tygodnie.

Najlepsze efekty mezoterapii twarzy pojawiają się po wykonaniu serii zabiegów. O liczbie i częstotliwości sesji mikronakłuwania decyduje lekarz wykonujący zabieg. Plan leczenia ustalany jest podczas konsultacji wstępnej, ale może ulec zmianie po kolejnych zabiegach w zależności od indywidualnej reakcji skóry na działanie zastosowanych preparatów.

Zabieg mezoterapii w profesjonalnym wykonaniu

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza. Poprzedza ją konsultacja, ponieważ konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań. Lekarz zwraca uwagę przede wszystkim, czy Pacjent nie ma alergii na któryś ze składników preparatu. Omawia też przebieg zabiegu, ustala plan leczenia i przedstawia efekty możliwe do osiągnięcia. Na mezoterapię igłową warto umówić się w dobrej klinice medycyny estetycznej.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz profesjonalnie wykonać zabieg mezoterapii igłowej, odwiedź ten blog o medycynie estetycznej.

Comments are closed.