Wizyta w Świnoujściu kojarzy się nam przede wszystkim z ciekawym pomysłem na letni wypoczynek. To ciekawe, dość tajemnicze miasto, może nam jednak zaoferować wiele atrakcji także poza sezonem. Co zatem można robić tam, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu?

Spacer plażą inny niż zwykle

Osoby wybierające Swinoujscie noclegi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że plaża w tej miejscowości należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Nie każdy wie jednak, że warto pojawić się na niej także wtedy, gdy warunki pogodowe nie pozwalają na rozstawienie parawanu i leżaka. Świnoujska plaża zaprasza również do odbycia spaceru. Możemy mieć zresztą pewność, że będzie on niezapomnianym wydarzeniem.

Już to, że plaża jest wyjątkowo szeroka, zachęca do spacerowania po niej także wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na morskie i słoneczne kąpiele. Nawet jeśli wielu innych wczasowiczów wpadnie na podobny pomysł, niewielkie jest ryzyko tego, że kolejni z nich będą wpadać na siebie. Tylko od nas zależy to, jaki kierunek spaceru obierzemy. Szczególnie ekscytująca potrafi być piesza wycieczka w kierunku zachodnim. Wiele osób nawet nie zauważa, że w czasie jej trwania udało się im przekroczyć granicę państwową. Możliwość odwiedzenia Niemiec podczas porannego spaceru nie jest zresztą jedynym argumentem przemawiającym za tym, abyśmy zainteresowali się świnoujską plażą. Wycieczka w kierunku wschodnim szybko doprowadzi nas do ujścia Świny – rzeki, której miasto zawdzięcza swoją nazwę. Bez trudu dostrzeżemy nie tylko wejście do portu, ale i Stawę Młyny – znak nawigacyjny na końcu falochronu, który możemy dziś spotkać na każdej pocztówce ze Świnoujścia.

Z wizytą w mieście

Jeśli wiatr jest na tyle silny, że skutecznie zniechęca nas do spacerowania po plaży, nie przejmujmy się tym. Świnoujście jako miasto również ma dla nas co najmniej kilka niebanalnych atrakcji. Już sam budynek Kapitanatu Portu zasługuje na to, aby poświęcić mu uwagę. Powstał w odległym roku 1879, tuż przy jego wejściu możemy przy tym zobaczyć tabliczkę wskazującą poziom wody podczas największej powodzi w nowożytnej historii miasta – tej z roku 1913.

Podczas spaceru w kierunku centrum możemy natknąć się także na jeden z najbardziej wzruszających pomników w mieście. Jest nim kamień pamiątkowy poświęcony tym osobom mieszkającym w mieście, które „na wieczną wachtę” zabrało morze. Na pobliskim deptaku cumują promy – popularne Bieliki. Te są codziennością dla mieszkańców, ale ogromną atrakcją dla turystów, bo rejs nimi jest darmowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Świnoujście noclegi.

Comments are closed.