Współcześnie wiele mówi się wzrastających rachunkach za ogrzewanie domów i mieszkań. Wynika to przede wszystkim z rosnących cen surowców. Warto mieć na uwadze, że wysokie rachunki mogą być również wynikiem nieszczelności starych okien i drzwi. Ich wymiana może okazać się kluczowa do poprawy jakości życia. 

Nieszczelne okna – jak rozpoznać problem?

Nieszczelne okna to przede wszystkim problem stolarki okiennej starej generacji. W przypadku starszych okien problemem są najczęściej parciejące uszczelki, ale też nieszczelności wynikające ze zmęczenia materiału. Jeśli w pomieszczeniu czuć wilgoć, przyczyną może być nieprawidłowy montaż okien. 

Jedynym sposobem na poprawienie parametrów pomieszczenia pod względem ciepła jest wymiana okien na nowe. Szeroki wybór stolarki okiennej sprawia, że możliwe jest wybranie produktów idealnie wpisujących się w konkretne potrzeby. Nowoczesne okna zaskoczą pod wieloma względami – posiadają one zazwyczaj trzy szyby, a dodatkowo są one wklejane na całej długości ramy, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszych parametrów termicznych okien. Niezwykle ważnym etapem kupna i instalacji nowych okien jest ich montaż. Nieprawidłowo osadzone okna tracą na swojej wartości, a w przyszłości doprowadzą do powstawania wilgoci wewnątrz pomieszczeń. 

Okna energooszczędne – czy to dobra inwestycja?

Szukając metod na lepsze zabezpieczenie domu przed chłodem, warto zwrócić uwagę na okna energooszczędne. Czy opłaca się kupować okna energooszczędne? Na pierwszy rzut oka ich cena może wydawać się wysoka. Kiedy jednak przeliczymy miesięczne rachunki za ogrzewanie i sprawdzimy parametry nowoczesnych okien, może okazać się, że zakup ten jest bardzo opłacalny. Okna energooszczędne posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. Zgodnie z wyliczeniami, przy jednym tego typu oknie w mieszkaniu blokowym możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie.Comments are closed.