Do niedawna kuchnie były miejscem przeznaczonym wyłącznie do przygotowywania posiłków. Dzisiaj taka przestrzeń zmienia funkcje – to również strefa do podawania posiłków czy popijania porannej kawy. Jak urządzić funkcjonalną kuchnię, by przebywać w niej z przyjemnością?

Jak urządzić funkcjonalna kuchnię w nowoczesnym stylu?

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się elegancją, wysoką funkcjonalnością oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Jak urządzić funkcjonalną kuchnię w stylu nowoczesnym? Kluczem są odpowiednie meble i dodatki. Nowoczesne kuchnie odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami, zazwyczaj bez klasycznych uchwytów. Gładkie fronty odbijają światło, przez co taka zabudowa doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Zastanawiając się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię, warto też zwrócić uwagę na możliwość zabudowania sprzętów AGD. W ten sposób uzyskuje się zwartą i spójną zabudowę, która wygląda niezwykle estetycznie.

Aneks – jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Niewielkie aneksy kuchenne tworzone są zazwyczaj w mieszkaniach blokowych, by jak najbardziej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jak urządzić funkcjonalną kuchnię w formie aneksu? Z pewnością sprawdzą się tu meble na wymiar, które pozwolą nie tylko na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale też na stworzenie zabudowy, która w pełni odpowiada danym potrzebom. Funkcjonalny aneks to przede wszystkim zwarta zabudowa, w której znajdzie się wystarczająca ilość szafek stojących i wiszących, jak również miejsce dla sprzętów AGD. W zwartej zabudowie aneksu warto wykorzystać kosze cargo – to wygodny sposób na przechowywanie butelek z wodą, przypraw. W aneksie niezwykle ważne okaże się również oświetlenie. Może być ono zintegrowane z meblami.

 

 

 

Comments are closed.