Nowoczesne garnki kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami – przekonują producenci i sprzedawcy. Szukając idealnych kompletów do swoich kuchni warto rozejrzeć się po ofercie najlepszych dostawców i wybrać produkty dopasowane do naszych potrzeb. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę? Co powinno być dla nas istotne?

Garnki wykonane z wysokiej jakości materiałów

Najważniejszą kwestią w przypadku garnków są tworzyw a- zestawy garnków oferowane dzisiaj to najczęściej produkty wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed wilgocią, odkształcaniem, działaniem wysokich temperatur. Garnki stalowe sprawdzają się doskonale zarówno w profesjonalnych kuchniach w restauracjach, jak i w domowym zaciszu, gdzie daję wiele przyjemności z gotowania. 

Nowoczesne zestawy garnków uzupełniono o szereg elementów, które mają przyspieszyć czy ułatwić gotowanie. Takim elementem są bez wątpienia dyski umieszczane w dnach garnków. Zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, a dodatkowo przyspieszanie procesu gotowania. Dzięki dyskom możemy zaoszczędzić energię i realnie wpłynąć na rachunki! Producenci postawili na wygodę i bezpieczeństwo – garnki posiadają uchwyty i rączki profilowane, wykonane z materiałów antypoślizgowych. Dzięki zastosowaniu takich tworzyw możliwe jest bezpieczne podnoszenie czy przenoszenie garnków, bez ryzyka poparzenia. Wewnątrz garnków znajdziemy miarki do odmierzania płynów. 

Pokrywki ze szkła hartowanego

W kompletach garnków stalowych znajdziemy idealnie dopasowane pokrywki – są one tworzone z trwałego szkła hartowanego, które zabezpieczone jest przed wysokimi temperaturami. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. 

Comments are closed.