W ostatnich latach dźwigary betonowe sprężone hc cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki rozwojowi technologicznemu możemy obecnie stawiać obiekty, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie dałby rady zrealizować.

Co to są dźwigary betonowe?

W budownictwie dźwigary betonowe są wykorzystywane coraz częściej. Warto mieć na uwadze, że są to betonowe konstrukcje dodatkowo wzmacniane stalą. W porównaniu do tradycyjnych materiałów budowlanych dźwigary mają bardzo wiele zalet. Najważniejsze jednak, żeby były wytrzymałe oraz solidne, ponieważ ich zadaniem jest przenoszenie dużych obciążeń. Wytrzymałość dźwigarów betonowych jest dużo wyższa od tradycyjnych konstrukcji, ponieważ jest to zasługa specjalnej metody produkcji. Ich waga również jest duża niższa, dlatego są dosyć łatwe w obsłudze. Ich długość z reguły wynosi kilkadziesiąt metrów. Dźwigary betonowe sprężone hc są niezastąpione podczas budowy hal magazynowych. Producent dostarcza dźwigary betonowe prosto na plac budowy.

Zastosowanie dźwigarów

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że produkuje się je w różnych rozmiarach, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania. Ich największą zaletą jest oczywiście duża trwałość. W branży budowlanej cieszą się bardzo dużym uznaniem właśnie ze względu na swoją wytrzymałość. Na rynku występują zarówno dźwigary jednospadowe, jak i dwuspadowe. Poszczególne elementy konstrukcyjne mogą mieć różny przekrój, więc lepiej o tym pamiętać. Najczęściej spotyka się jednak przekroje prostokątne oraz kwadratowe. Warto podkreślić, że niektórzy producenci przygotowują dźwigary na wymiar. Oznacza to, że klient składa swoje indywidualne zamówienie, a następnie producent się za to zabiera.

Do czego służą dźwigary?

Oczywiście czas oczekiwania jest zdecydowanie dłuższy, ale efekty również znacznie lepsze. Dzięki temu możliwa jest budowa nietypowych oraz nietuzinkowych budowli. W procesie stawiania konstrukcji można także wykorzystać nowoczesne materiały, które czasami są niezastąpione. Wysokość dźwigarów betonowych przeważnie oscyluje wokół kilku metrów. Liczba dźwigarów betonowych sprężonych na placach budowlanych jest coraz większa. Dźwigary przeznaczone są przede wszystkim do budowy bardzo dużych obiektów. Najczęściej buduje się dachy oraz stropy magazynów. Wbrew pozorom dźwigary nie są takie ciężkie, jakby się mogło wydawać. Są na pewno dużo lżejsze od klasycznych materiałów budowlanych. Dźwigary o nietypowych rozmiarach oraz kształtach są przygotowywane na specjalne zamówienie klienta. Przy pomocy dźwigarów można budować nawet bardzo nowoczesne mosty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone hc.

Comments are closed.