Ubranka dla dzieci zawsze są ładne i jest to najczęściej najważniejsze kryterium, gdy takie ubranka kupujemy. Ubranka nam się podobają, bo są kolorowe, mają ciekawe aplikacje, zdobione są oryginalnymi grafikami, gdzieś tam przyczepione są falbanki, a gdzie indziej wystają jakieś kokardki. Chcemy po prostu, by nasze dziecko wyglądało ładnie i tylko tyle.

Ładnie nie znaczy wygodnie

Na rynku jest tak duży wybór ubranek, że bardzo często zapominamy, że ubranka dla dzieci powinny być też wygodne, nie krępować ich ruchów i być funkcjonalne. Już ubranka dla niemowlaków powinny być wygodne w noszeniu i wygodne w ubieraniu. Trzeba więc zwracać uwagę na to z jakiej tkaniny są one uszyte i jak będzie się je zakładało na dziecko.

Ponadto nie zawsze ładne oznacza wygodne, a nie zawsze wygodne oznacza ładne. Dlatego też największa część dziecięcych ubranek powinna być przeznaczona na co dzień, a na specjalne okazje trzeba dziecku kupić coś okazjonalnego.

Dziecko woli być brudne niż ładnie ubrane

W wychowaniu dziecka bardzo istotna jest jego aktywność i ciągły ruch. Dziecko musi wszędzie wejść, wszystkiego dotknąć i niejednokrotnie jego ubranka, w czasie takich eksperymentów, niszczą się i brudzą. Dlatego też wybierając ubranka dla dzieci na co dzień, trzeba zwrócić uwagę na metkę i na ich sposób prania i prasowania.

Bardzo często producenci oferują swoje ubranka dla dzieci w wersjach, które łatwo jest doprać, wyprasować i wysuszyć. Wszystkie takie informacje zawarte są na poszczególnych metkach takich ubrań. Ze względu na możliwość szybkiego znoszenia dziecięcych ubranek, dobrze też jest kupować je w umiarkowanych cenach. Można zaszaleć przy wyborze ubrań na różnego rodzaju okoliczności, ale pamiętać też trzeba, że powinny być to ubrania wygodne i swobodne.

Bez obrazy

Ubranka dziecięce podlegają ciągłej rotacji. Dzieci rosną, a ich ubranka nie. Z tego też powodu bardzo często poszczególne mamy obdarowują się ubrankami z drugiej ręki, już nieco znoszonymi. Z racji, że dzieci ubranka niszczą, plamią, brudzą i rozrywają, nie ma się co obrażać gdy takie ubranka się otrzyma.

Można w szafie naszej latorośli zrobić odpowiednią segregację i na jednych półkach i wieszakach umieścić ubranka ładne i eleganckie, a na drugich te gorszej kategorii. Wtedy nie będzie nam szkoda poszczególnych części garderoby dziecięcej, gdy nasze dziecko przyjdzie z podwórka brudne i umorusane, ale szczęśliwe. Wcale nie jest wstydem, ani wielką obrazą założyć dziecku ubranko, na które nie trzeba zwracać szczególnej uwagi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Comments are closed.