Tonery do drukarki Brother można kupić w wielu miejscach. Osoby, których interesują takie tonery, z pewnością szybko odkryją, że niejeden toner do drukarki Brother występuje także w wersji zamiennik. Czy taki toner do drukarki Brother jest dobrym wyborem, czy też lepiej stawiać na dużo droższe tonery oryginalne?

Tonery oryginalne. Jakość gwarantowana przez producenta

Oryginalny toner do drukarki Brother, w przekonaniu wielu osób, powstaje zawsze od podstaw. Nie jest tak. Są modele, które przez producenta są po prostu ponownie napełniane i sprzedawane jako nowe. Wymieniany też jest chip, który zlicza liczbę wydruków. Taka wymiana jest konieczna, by nowo napełniony toner był prawidłowo sczytany przez drukarkę. Bez wymiany chipa bowiem – toner nawet napełniony maksymalnie – drukarka może odczytywać jako pusty, co uniemożliwi drukowanie. Wiele tonerów do drukarki Brother niczym więc nie różni się od zamienników, proces ich wytwarzania jest bowiem dokładnie taki sam.

Tonery Brother w wersji zamiennik

Zamienniki tonerów do drukarek Brother powstają na bazie oryginalnych pojemników. Są one otwierane, co w przypadku marki Brother jest bardzo łatwe, czyszczone z resztek starego tonera i napełniane nowym proszkiem, po czym szczelnie zamykane. Sam pojemnik na toner jest też oczywiście wcześniej sprawdzany. Wszelkie zarysowania, uszkodzenia dyskwalifikują taki pojemnik. Jest on przeznaczany do utylizacji. Końcowym etapem powstawania zamiennika tonera do drukarki Brother, jest wymiana chipa, ewentualnie też elementów wymiennych i zużytych. Przykładem są tu choćby bębny. Zarysowane mogą powodować błędy w druku, dlatego także je się wymienia na nowe. Tonery zamienniki Brother – jeśli są prawidłowo napełnione – niczym nie różnią się od tonerów oryginalnych. Ich atutem jest cena. Są o wiele tańsze.

Warto rozważyć przejście na zamienniki tonerów

Szukając oszczędności na kosztach drukowania, można oczywiście szukać miejsc, gdzie oryginalne tonery Brother są sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Nigdy jednak nie będą one tak tanie jak tonery zamienniki. Warto więc rozważyć przejście na ten rodzaj tonerów. Oczywiście trzeba tu dodać jedno. Aby zamiennik spełnił oczekiwania, a ilość stron, które będzie można drukować przy jego pomocy była duża, musi to być toner wytworzony w firmie, która działa profesjonalnie i jest znana na rynku. Nigdy nie warto kupować tonerów zamienników mało znanych firm. W najlepszym przypadku nie sprawdzą się, w najgorszym zaś mogą nawet przyczynić się do uszkodzenia drukarki i konieczności kosztownej naprawy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie toner do drukarki Brother.

Comments are closed.