Zestaw mebli kuchennych z blatem jest takim produktem, który nie jest wybierany przez nas każdego dnia. Jest to komplet mebli, który nie należy do najtańszych, dlatego chociażby z tego względu nie warto podejmować decyzji pochopnie. Wybierzmy takie meble, które będą nam służyć przez długi czas w kuchni.

Dobry zestaw mebli kuchennych z blatem

Z czego wykonuje się meble do kuchni? Wyróżnić można kilka podstawowych, najczęściej spotykanych materiałów. Pierwszy to naturalne drewno. Dąb i buk to bardzo trwałe materiały, które są bardzo pomocne, jeżeli chodzi o produkcję mebli. Chociaż równie ciekawą propozycją wydaje się sosna, czy też brzoza. Niestety, ale są to drogie meble. W Polsce można bardzo często spotkać się z tym, że tańsze gatunki drewna bejcowane są po to, aby swoim kolorem przypominały te droższe gatunki. Zamiast bejcy można również użyć forniru.

Płyta wiórowa i MDF

Wśród innych materiałów, które są pomocne, jeżeli chodzi o dobry zestaw mebli kuchennych z blatem, jest płyta wiórowa i MDF. Są to dwa osobne materiały konstrukcyjne, których nie można ze sobą mylić. Płyta wiórowa doceniana jest za to, że jest stosunkowo tanim materiałem, ale także pozwala na otrzymanie mebli w wielu kolorach, nawet tych najbardziej fantazyjnych. Płyta MDF pokrywana jest na ogół folią PCW, melaminą, lakierem. Można także otrzymać takie meble, które wykończone są fornirem z naturalnego drewna. MDF jest odporny na wilgoć, dlatego idealnie nadaje się do tego, aby wykonać z nich meble do pomieszczenia kuchennego. 

Comments are closed.