Uprawianie jazdy konnej jest źródłem wielu korzyści: kształtuje poprawną sylwetkę i wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację i napięcie mięśniowe, stymuluje pracę narządów wewnętrznych, odpręża, uczy samodzielności i cierpliwości… Coraz większa grupa osób decyduje się spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Z myślą o wszystkich osobach rozpoczynających swoją przygodę z pięknym sportem odwiedzamy sklep jeździecki, aby skompletować niezbędny strój. Sprawdź, w jakie elementy warto się wyposażyć, aby nauka jeździectwa była bezpieczna i komfortowa!

Co oferuje sklep jeździecki? 

Sklep jeździecki Eguishop oferuje ogrom produktów dla amatorów i profesjonalistów. W dobrze wyposażonym salonie znajdziesz między innymi odzież (bryczesy, koszulki, kamizelki, płaszcze), stroje konkursowe, obuwie, kaski, akcesoria (ostrogi, czapsy, torby, plecaki), osprzęt dla konia,  a nawet elementy wyposażenia stajni. Większość produktów przeznaczona jest dla doświadczonych sportowców. Kompletowanie własnego zestawu zacznij od podstaw – od zakupu wygodnych bryczesów, obuwia  i kasku.

Najważniejszym komponentem stroju każdej osoby wsiadającej na konia, niezależnie od jej stopnia zaawansowania, jest kask. Unikaj toczków, które nie chronią w odpowiednim stopniu głowy. Zainwestuj w solidny kask z wytrzymałą, ale lekką skorupą. Wnętrze kasku powinno być wyposażone w gąbczasty, wymienny wkład amortyzujący wstrząsy i wchłaniający pot. Ważnym elementem nakrycia głowy dla sportowca jest odpowiednia wentylacja zapobiegająca przegrzewaniu się i zapewniająca komfort podczas upalnych dni.  Co ważne, wybierz model spełniający rygorystyczne normy (CE-VG1 01.040 2014-12 oraz  ASTM/SEI standards).

Bryczesy i obuwie

Podczas treningu znacznie lepiej niż cienkie legginsy albo luźne spodnie dresowe sprawdzą się bryczesy – bezszwowe, przylegające spodnie zapobiegające otarciom i zwiększające przyczepność. Klasyczne obuwie sportowe zastąp sztybletami z gładką podeszwą z niewielkim obcasem. 

Comments are closed.