Odzież medyczna męska to jeden z filarów odzieży specjalistycznej, dedykowanej osobom pracującym w ochronie zdrowia. Wlicza się w to zarówno lekarzy, jak i pielęgniarzy, pracowników administracyjnych szpitali czy rehabilitantów. Odzież medyczna męska pozwoli na podniesienie komfortu pracy i zachowanie wysokiej wygody. Jak to możliwe?

Jak tworzona jest odzież medyczna męska?

Idealna odzież medyczna męska tworzona jest z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, a jednocześnie oddychających i elastycznych. W tym celu wykorzystywane są tkaniny łączące włókna syntetyczne i naturalne. Wiskoza i bawełna sprawiają, ze tkanina może oddychać, a skóra jest stale wentylowana. Bawełna sprawia też, że tkaniny są znacznie wytrzymalsze na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku włókien syntetycznych sprawiają one, że tkaniny są znacznie przyjemniejsze w dotyku. Elastan czy spandex są tez odpowiedzialne za nadawanie tkaninom nieznacznego stopnia elastyczności, przez co ubrania są po prostu wygodniejsze i nie krępują ruchów. Spodnie i koszule męskie uzupełniane są również w funkcjonalne kieszenie, w których zmieści się portfel czy identyfikator. 

Obuwie dla pracowników ochrony zdrowia

Odzież medyczna męska uzupełniona powinna być o odpowiednie obuwie, dopasowane do potrzeb pracowników zdrowia. Obuwie takie to zazwyczaj wygodne i profilowane chodaki oraz klapki. Obuwie takie jest tworzone z naturalnych materiałów: chodaki posiadają podeszwy z drewna litego, cholewka wykonywana jest ze skór naturalnych. Uwagę zwraca sprężyna umieszczona pod piętą – jej zadaniem jest polepszenie amortyzacji stóp podczas chodzenia, jak również minimalizowanie odczucia zmęczenia. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu chodaki i klapki zmniejszają ryzyko powstawania żylaków i bólu kręgosłupa. 

Comments are closed.