Szukając idealnej szafy coraz więcej osób decyduje się na szafy na wymiar. Nowoczesne szafy tworzone pod konkretne zamówienie nie tylko mogą być wykonane z dowolnego tworzywa wybranego przez nas, ale co ważniejsze: idealnie wypełnią konkretną przestrzeń sprawiając, że znacznie lepiej wykorzystamy dostępną przestrzeń w mieszkaniu czy w domu. 

Szafy na wymiar – olbrzymie możliwości wyboru!

Szafy na wymiar mają podstawową zaletę: to my decydujemy o tym, z jakiego materiału szafa ma być wykonana. Stolarz lub firma zajmująca się wykonaniem naszej szafy mogą podpowiedzieć nam, jakie tworzywa czy materiały okażą się najlepsze. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się szafy na wymiar wykonane z płyt meblowych laminowanych. Stolarz może zaproponować wykonanie szafy na wymiar z litego drewna – szafa taka będzie droższa, jednak lite drewno jest dzisiaj jednym z najbardziej pożądanych materiałów. Dodatkowo szafy na wymiar z litego drewna odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białej. Projektując szafę warto wziąć pod uwagę również zewnętrzne lustra umieszczone na jej drzwiach. Lustra nie tylko posłużą do sprawdzania wyglądu przed wyjściem z domu, ale też pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. 

Szafy na wymiar dostosowane do potrzeb

Olbrzymią zaletą szafy na wymiar jest fakt, że to my sami możemy zaprojektować jej wnętrze. Samodzielnie decydujemy o tym, ile półek znajdzie się we wnętrzu oraz jakie będzie ich rozstawienie. Wykonawca szafy zapyta również o wysokość i długość drążka, na którym będziemy mogli wieszać ubrania na wieszakach. Szafa może mieć również dedykowane przegrody do przechowywania pościeli czy deski do pasowania – ułożenie sekcji we wnętrzu zależy wyłącznie od nas samych. 

Comments are closed.