Tworzenie łazienki od podstaw – gdy nie ma w domu zbyt wiele miejsca na takie pomieszczenie – wydaje się być bardzo skomplikowane. Wielu osobom łazienka kojarzy się bowiem z pomieszczeniem, gdzie musi być wanna, pralka i wiele innych rzeczy. Nic bardziej błędnego. Łazienkę od podstaw można stworzyć mając do dyspozycji nawet 3-4 m2 powierzchni. Oczywiście nie będzie to miejsce z wanną czy pralką, jednak będzie w niej wszystko to co jest niezbędne – miska ustępowa, umywalka, kabina prysznicowa i konieczne półki na kosmetyki.

Kabina prysznicowa w małej łazience

Niewielka łazienka, szczególnie bez dobrej cyrkulacji powietrza, to miejsce, gdzie łatwo powstaje wilgoć. Z tego między innymi powodu nie należy montować w takiej łazience zamkniętej kabiny prysznicowej. Za jej ściankami bowiem będzie powstawać nie tylko wilgoć, ale i grzyb. O wiele lepszym rozwiązaniem jest mała kabina prysznicowa, gdzie dwie ściany kabiny to będą po prostu ściany łazienki. Wyłożone ładnymi płytkami będą wyglądać nawet lepiej niż plastikowe ścianki kabiny zamkniętej. Kupując taką kabinę, nie warto decydować się na produkty przypadkowych producentów. Lepszym wyjściem jest coś z oferty ceramika Deante lub innych firm. Jakość tych produktów będzie bez wątpienia o wiele lepsza.

Miska ustępowa w małej łazience

Montaż miski ustępowej w małej łazience musi być przemyślany. Zamontowanie jej zbyt blisko ściany – co z uwagi na oszczędność miejsca może się zdarzyć – spowoduje jedno. Taka miska ustępowa będzie mało wygodna w codziennym użytkowaniu. Warto stawiać na miski ustępowe bez kołnierza i wielu innych zakamarków. Ceramika Deante tego rodzaju jest bowiem dużo łatwiejsza do mycia, co w małej łazience jest ważne. Po wielu latach użytkowania w zakamarkach takiej ceramiki Deante z pewnością nie zgromadzi się kamień, bowiem tych zakamarków w takiej misce po prostu nie ma.

Umywalka

W małej łazience nie powinna być zbyt duża. Warto też zrezygnować z umywalki z nogą, bowiem optycznie będzie wyglądać na większą, co przy małej łazience jest dużą wadą. O wiele lepsza jest niewielka umywalka bez nogi. Ciekawym rozwiązaniem jest też postawienie półkolistej półki pod umywalką. To miejsce, które będzie można wykorzystać na przechowywanie kosmetyków i wielu innych potrzebnych w łazience rzeczy. Dobrze na ścianie przy umywalce zamontować niewielki grzejnik typu drabinka. Ogrzeje pomieszczenie, a jednocześnie może sprawdzić się jako wieszak na ręczniki.

Mała łazienka, jeśli jest odpowiednio stworzona, bez wątpienia sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca w domu, a chcemy stworzyć całkowicie nową łazienkę, warto się na to zdecydować. Pomieszczenie, które wcześniej spełniało tą rolę, z powodzeniem zaś będzie można wykorzystać do innych celów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.

Comments are closed.