Kuchnia z wyspą to taka nowoczesna propozycja, która sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w mieszkaniach. Coraz więcej osób stwierdza, że taka wyspa znajdująca się na środku pomieszczenia, jest w stanie zapewnić użytkownikom ogrom możliwości.

Kuchnia z wyspą i trójkątem roboczym

Tak zaaranżowane pomieszczenie sprawia, że w kuchni można również pomyśleć o zastosowaniu zasady trójkąta roboczego. Dużo mówi się o takim rozstawieniu najważniejszych sprzętów kuchennych (lodówka, zlewozmywak, kuchenka z piekarnikiem), co ma też wpływać na ułatwienie funkcjonowania w kuchni. Blat roboczy znajdujący się na wyspie sprawi, że tak naprawdę do wszystkich stref w kuchni będzie się miało zdecydowanie bliżej. Wyspa może przemienić się także w stół do jedzenia, dzięki czemu nie trzeba będzie myśleć o jego dodatkowym zakupie. Czy trzeba wymieniać więcej zalet niepozornie wyglądającej wyspy kuchennej?

Duże i małe kuchnie

Wszyscy myślą, że kuchnia z wyspą musi być sporych rozmiarów. Wcale tak nie musi być, ponieważ wyspę można zaaranżować również w małych pomieszczeniach. W tym drugim jednak przypadku należy zdecydować się na połączenie kuchni z najbliżej sąsiadującym pomieszczeniem. Najczęściej jest to pokój dzienny. Jak więc widać – sama kuchnia i mały salon mogą sporo na tym zyskać. W tym przypadku nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń. Jedyne co może ograniczać człowieka, to własna wyobraźnia. Nawet takie kuchnię można urządzić bez konieczności wielkich nakładów finansowych. 

Comments are closed.