Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej z jadalnią jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje – liczni producenci mebli oraz dekoratorzy wnętrz podsuwają coraz to nowe pomysły udowadniając, że nasze mieszkanie może być nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale też przyjemne dla oka i wysoce estetyczne. 

Salon z jadalnią – propozycje i rozwiązania

Salony i jadalnie łączone są najczęściej w mieszkaniach blokowych, gdzie zasadniczo każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Pokój dzienny czy wypoczynkowy z łatwością połączymy z jadalnią poprzez wykorzystanie prostych mebli. Podstawą jest jednak przyjrzenie się pomieszczeniu, określenie jego mocnych i słabych stron, określenie punktów najlepszego oświetlenia – teoretycznie to właśnie w tych ostatnich powinna znajdować się kanapa wypoczynkowa czy narożnik ze stolikiem kawowym. Oczywiście możliwe jest zaburzenie tych proporcji na rzecz ustawienia stołu jadalnego blisko okien – taki punkt może nam służyć nie tylko do podawania posiłków, ale również do pracy czy odpoczynku w gronie rodziny, np. podczas urządzania wieczorów gier planszowych. 

Aby pomieszczenie było w pełni funkcjonalne koniecznie pomyślmy o odpowiednim oświetleniu. Podstawą jest lampa sufitowa z kilkoma punktami światła. Jeśli nasz salon z jadalnią urządzamy w stylu nowoczesnym możemy wykorzystać modą dzisiaj lampę w kształcie pająka, w której z puszki odchodzi kilka kabli – możemy je podwiesić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Warto również zakupić lampę do czytania, najlepiej stojącą – mówią specjaliści z firmy notodo.pl

Materiały w salonie i w jadalni

Wybór konkretnych mebli nie powinien być przypadkowy. Chcąc osiągnąć spójny wygląd warto postawić na styl mid modern century: połączymy w nim stół okrągły z blatem z litego drewna z klasyczną sofą narożną, wygodnym fotelem uszakiem i stołem kawowym. 

Comments are closed.