Każdy użytkownik drukarki laserowej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest kupić do niej toner. Jest to produkt nie tylko dość trudno dostępny, lecz przede wszystkim bardzo drogi. Nic więc dziwnego, że kwitnie rynek zamienników. Czy jednak faktycznie warto takie nieoryginalne tonery do drukarek kupować?

Zalety zamienników

Z jakiego konkretnie powodu posiadacze drukarek laserowych sięgają po zamienniki? Co sprawia, że opłacalne jest zainteresowanie się takimi właśnie wersjami? Rzecz jasna kluczowe w tym wypadku jest to, ile taki toner do drukarki kosztuje.

W przypadku wersji oryginalnej trzeba się liczyć z wydatkiem nawet ponad 200 złotych. Jest to więc dość dużo, zważywszy na to, że taki toner będzie w stanie pracować maksymalnie miesiąc. Wersja nieoryginalna to koszt często nawet o połowę mniejszy.

Innego typu bardzo ważną zaletą takich tonerów jest to, że są one naprawdę bardzo łatwo dostępne. Modele oryginalne często trzeba zamawiać w oficjalnej dystrybucji, lub też jechać po nie specjalnie do dużego marketu elektronicznego. Jeśli natomiast chodzi o zamienniki, to często sprzedawane są one nawet w sklepach na rogu, więc wystarczy tylko przejść na drugą stronę ulicy, aby stać się posiadaczem zupełnie nowego toneru.

Wady zamienników

Choć tonery do drukarek w wersji nieoryginalnej wydają się być idealnym produktem dla każdego, kto korzysta w domu lub w pracy z drukarki laserowej, to jednak rzeczywistość nie jest taka prosta. Zamienniki mają naprawdę wiele poważnych wad, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, gdy się taki toner zechce kupić. O czym konkretnie mowa?

Wybierając zamienniki, przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że są one o wiele mniej wydajne niż wersje oryginalne. Oznaczać to może, że kupując tani zamiennik, oszczędzi się pieniądze tylko pozornie, bo zamiast jednego na miesiąc, trzeba będzie kupować dwa lub nawet trzy tonery.

Kolejną bardzo poważną wadą w przypadku zamienników jest to, że często są one niskiej jakości i mogą doprowadzić drukarkę do awarii. Powszechnie zdarza się np. to, że pojemniki są nieszczelne i zatykają dysze drukarki, a także brudzą papier.

Podsumowanie

Jak widać po obu przykładach i opisach, wybór pomiędzy zamiennikiem a oryginalnym tonerem nie jest taki prosty. Który więc lepiej wybrać?

Pomimo tego, że toner nieoryginalny jest tańszy, a także łatwiej dostępy, to jednak nie da się ukryć, że będzie on gorszym wyborem.Oryginalny toner jest nie tylko wydajniejszy i starcza na dużej, lecz również jest bezpieczniejszy dla często kosztującej naprawdę wiele pieniędzy drukarki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/